GRA - ZABAWA – EDUKACJA

ZAGRAJMY W TO RAZEM!

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zapraszają w dniach 18 - 19 listopada br. do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO w Gdańsku na 6. Targi GRA I ZABAWA, 15. edycję Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi - FESTIWAL GRAMY, STREFY – CZYTAMY, EDUKACJI i MALUCHA.

To imprezy oczekiwane, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród miłośników gier i innych rozrywek umysłowych. Ubiegłoroczną imprezę odwiedziło 10 tysięcy osób, a w festiwalowej wypożyczalni gier zanotowano rekordową liczbę 5 tysięcy wypożyczeń!

BO LUDZIE LUBIĄ GŁÓWKOWAĆ
GRAMY to ponad 700 tytułów gier planszowych w festiwalowej wypożyczalni i setki stolików zajętych non stop przez dwa dni imprezy. W tym roku powiększymy dla Was GRALNIĘ o kolejne 50 stolików oraz kolejny raz pobijemy rekord frekwencji „żółtych koszulek” – wolontariuszy tłumaczących zasady gier. FESTIWAL GRAMY to także spotkanie z polską blogosferą planszówkową oraz warsztaty. W salach turniejowych (sale konferencyjne, I piętro, AMBEREXPO) rozegrane zostaną liczne turnieje i ogólnopolskie finały gier planszowych. Imprezie towarzyszą ponadto warsztaty, mini-turnieje oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

BO NAUKA TO ZABAWA!
Oferta wystawiennicza skierowana jest do dzieci i dorosłych, rodziców, właścicieli placówek edukacyjnych, nauczycieli na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych, pedagogów, terapeutów. Targi to także oferta handlowa najbardziej liczących się na rynku polskim producentów i dystrybutorów gier i zabawek.
Nasi wystawcy zabiorą dzieci w Świat Nauki i Fantastyki. Na chętnych czekać będą eksperymenty, roboty, Świat Małej Kolei, kostiumy COSPLAY, warsztaty z gier RPG. Dla bardziej aktywnych, w specjalnej strefie zabaw znajdą się zabawki do testowania, dmuchańce, bungee run, trampolina i wielkoformatowe gry. Nie zabraknie oczywiście elementów sportowych.

BO KSIĄŻKA TO TEŻ ROZRYWKA
Zapraszamy do rodzinnego spędzenia czasu z mądrym i zabawnym przyjacielem – z książką. Nasze zaproszenie kierujemy do Tych, którzy mają już swoich książkowych przyjaciół i tych, którzy książkowego przyjaciela dopiero poszukują.
Strefa CZYTAMY to: dużo dobrych książek dla dzieci i młodzieży, spotkania z autorami, ilustratorami, warsztaty literackie i plastyczne dla dzieci i młodzieży, warsztaty dla rodziców, konkursy oraz wiele innych atrakcji z książką w roli głównej.
Głównym partnerem Festiwalu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.

Targi ze względu na termin stanowią świetną okazję do mikołajkowych i świątecznych zakupów. Przed nami weekend pełen emocji, wrażeń, edukacji i rozrywki!

Z tegorocznych nowości:
- turniej szachowy dla dzieci
- pokaz wielkoformatowych „żywych szachów”
- gra symultaniczna z mistrzami szachów
- warsztaty plastyczno – projektowe z zakresu kreowania gier planszowych „Gra z mojej wyobraźni”
- pokazy taneczne
- ogólnopolski finał gry „Domek”, REBEL
- turniej „Zostań marszałkiem”, IPN

GRA I ZABAWA 2017
18 listopada, godz. 10.00-20.00
19 listopada, godz. 10.00-18.00
AMBEREXPO | ul. Żaglowa 11, Gdańsk | www.graizabawa.com.pl

PATRONATY HONOROWE:
Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego
Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

KONTAKT:
Agata Nilsson
manager projektu
T +48 58 554 93 06
M +48 667 809900
agata.nilsson@mtgsa.com.pl