GRA - ZABAWA – EDUKACJA

ZAGRAJMY W TO RAZEM!
Premierowe tytuły, kultowe gry, emocjonujące konkursy i turnieje, konkurs Gra Roku Targów GRA I ZABAWA, oferta handlowa blisko 100 najbardziej liczących się na rynku polskim producentów i dystrybutorów gier i zabawek. 18 listopada w gdańskim AMBEREXPO ruszają 6. Targi GRA I ZABAWA i FESTIWAL GRAMY - 15. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi. Emocji nie zabraknie!

Oferta wystawiennicza TARGÓW GRA I ZABAWA skierowana jest zarówno do odbiorców branżowych jak i publiczności. To świetna okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym oraz zakupu gier i zabawek w super cenach. Ubiegłoroczną edycję odwiedziło blisko 10 tysięcy osób, a w festiwalowej wypożyczalni gier zanotowano rekordową liczbę 5 tysięcy wypożyczeń!

BO LUDZIE LUBIĄ GŁÓWKOWAĆ
FESTIWAL GRAMY to ponad 1500 planszówek - od tych najprostszych po zaawansowane strategie, 350 stolików do gry (GRALNIA) i tzw. „żółte koszulki”, czyli liczni wolontariusze tłumaczący zasady gier. W specjalnej sali prezentowane będą premierowe tytuły, przywiezione prosto z październikowych targów SPIEL w Essen (Niemcy). W salach turniejowych z kolei rozgrywane będą turnieje i finały gier planszowych (m. in. wielki finał Mistrzostw Polski w grach DOMEK i MARCO POLO). W programie festiwalu są także spotkania z polską blogosferą planszówkową, turnieje i liczne konkursy z nagrodami.

BO TU NIE MA NUDY!
TARGI GRA I ZABAWA to również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: kreatywne zabawy, podróże do świata nauki i fantastyki, pasjonujące eksperymenty, kostiumy COSPLAY (będzie można wcielić się w postać z gier komputerowych, filmów i komiksów), pokazy wielkoformatowych „żywych szachów”, imponujące makiety mini-kolei (będzie można zdobyć certyfikat małego maszynisty!) i pokazy taneczne.

BO KSIĄŻKA TO TEŻ ROZRYWKA
STREFA CZYTAMY to dużo dobrych książek dla dzieci i młodzieży, warsztaty literacko-plastyczne, bitwy komiksowe, konkursy i wiele innych atrakcji z książką w roli głównej.

LIKES FESTIVAL 2017
Po raz kolejny Targom GRA I ZABAWA towarzyszyć będzie Festiwal Internetu. Youtuberzy, gamerzy i cosplayerzy z całej Polski już po raz czwarty spotkają się z fanami w ramach wydarzenia. Likes Festival to w tym roku między innymi okazja do przetestowania najnowszych gier, w tym premierowej Star Wars Battlefront II. To także możliwość wzięcia udziału w turnieju League of Legends, obejrzenia Gali Cosplay czy spotkania z licznymi twórcami internetowymi, takimi jak: Grupa Filmowa Darwin, Mietczyński, Medusa, iSuperMwk, Madlencia, Dealer, Jeż Tritsus, Doknes, Rembol, Dafuq, Jachimozo, Oskar "Junajted" Siwiec, Shappi, Mai Linh, Skazza.

Dla fanów kulinarnych przysmaków przygotowano strefę Food Zone, której partnerem jest Krajowa Rada Drobiarstwa. Pokazy gotowania na żywo poprowadzą takie sławy jak: Dorota Kamińska, Artur Moroz i Sebastian Olma. Likes Festival to także możliwość przetestowania nowinek technologicznych, w tym najnowszych technologii AR oraz VR. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których zapewniono strefę gier LEGO.

GRA I ZABAWA 2017
18 listopada, godz. 10.00-20.00
19 listopada, godz. 10.00-18.00
AMBEREXPO | ul. Żaglowa 11, Gdańsk | www.graizabawa.com.pl

Dołącz do wydarzenia GRA I ZABAWA: https://www.facebook.com/events/1960092114203274/
Dołącz do wydarzenia Likes Festival:
https://www.facebook.com/events/1987141021530087/
Fanpage Likes Festival:
https://www.facebook.com/LikesFestival/

BILETY do nabycia:

• podczas targów w kasie AMBEREXPO
• online https://graizabawa2017.exposupport.pl/shop
• bilety rodzinne tylko w kasie AMBEREXPO

CENY
• bilet jednodniowy - 30 zł/os
• bilet jednodniowy ulgowy - 20 zł/os
• bilet rodzinny 20 zł/ os./ dzień (maksymalnie 2 opiekunów dzieci w wieku 7 – 14 lat)
• bilet dwudniowy - 40 zł/os
• bilet dwudniowy ulgowy – 30 zł
• dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny

upoważnieni do zakupu biletów ulgowych: dzieci powyżej 6 r.ż., uczniowie, studenci do 26 r.ż., emeryci, osoby niepełnosprawne (po okazaniu odpowiedniej legitymacji), grupy zorganizowane (szkoły, grupy powyżej 10 osób)

PARKING
parking główny AMBEREXPO| 15 zł | dzień

PATRONATY HONOROWE
Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego
Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska

KONTAKT
Agata Nilsson, manager projektu
T +48 58 554 93 06, M +48 667 809900
agata.nilsson@mtgsa.com.pl